حرام بودن آتش بر تنها یادگار پیامبر حضرت زهرا (س)

حرام بودن آتش بر تنها یادگار پیامبر حضرت زهرا (س)

روزی عایشه بر فاطمه علیها السلام وارد شد، در حالی که آن حضرت برای حسن و حسین علیهم السلام با آرد و شیر و روغن در دیگی غذای حریره درست می‏ کرد. دیگ بر روی اجاق و آتش می‏ جوشید و بالا می‏ آمد و فاطمه علیها السلام آن را با دست خود هم می‏ زد.

عایشه با اضطراب و نگرانی از نزد او بیرون آمده، نزد پدرش ابوبکر رفت و گفت: ای پدر! من از فاطمه چیز شگفت‏ آوری دیدم، و آن اینکه دست به درون دیگی که بر روی آتش می‏ جوشید برده، آن را به هم می ‏زد.

گفت: دخترکم! این را پنهان کن که کار مهمی است.
این خبر که به گوش پیامبر اکرم صلی الله و علیه و آله و سلم رسید، بر بالای منبر رفت و حمد و سپس الهی را به جای آورد، سپس فرمود: همانا مردم دیدن دیگ و آتش را بزرگ شمرده و تعجب می‏ کنند. سوگند به آن کسی که مرا به پیامبری برگزید، و به رسالت انتخاب فرمود، همانا خدای عزوجل آتش را بر گوشت و خون و موی و رگ و پیوند فاطمه حرام کرده است، فرزندان و شیعیان او را از آتش دور نمود، برخی از فرزندان فاطمه دارای رتبه و مقامی هستند که آتش و خورشید و ماه از آنها فرمانبرداری کرده در پیش رویش جنیان شمشیر زده، پیامبران به پیمان و عهد خود درباره‏ ی او وفا می‏ کنند، زمین گنجینه‏ های خودش را تسلیم او نموده، آسمان برکاتش را بر او نازل می‏ کند.
وای، وای، وای به حال کسی که در فضیلت و برتری فاطمه شک و تردید به خود راه دهد، و لعنت و نفرین خدا بر کسی که شوهر او، علی بن ابی‏طالب را دشمن داشته به امامت فرزندان او راضی نباشد. همانا فاطمه، خود دارای جایگاهی است و شیعیانش نیز بهترین جایگاه‏ ها را خواهند داشت. همانا فاطمه پیش از من دعا می ‏کند و شفاعت می‏ نماید و شفاعتش علی‏ رغم میل کسانی که با او مخالفت می‏ کنند، پذیرفته می‏ شود.

/پاورقی ۱٫ فاطمه زهرا علیها السلام شادمانی دل پیامبر، ص ۱۵۲٫./

admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *