دعا فاطمه (س) برای رهایی از تنگنا و زندان

(۱۲۶)
قال: و من ذلک دعاء آخر لمولاتنا فاطمه الزهراء (علیها السلام) فی الفرج من الحبس و الضیق: روی ان رجلا کان محبوسا بالشام مده طویله مضیقا علیه فرای فی منامه کان الزهراء (صلوات الله علیها) اتته، فقالت له ادع بهذا الدعاء فتعلمه و دعا به، فتخلص و رجع الی منزله و هو:
«اللهم بحق العرش و من علاء، و بحق الوحی و من اوحاه، و بحق النبی و من نباه، یا سامع کل صوت، یا جامع کل فوت، یا باریء النفوس بعد الموت، صل علی محمد و اهل بیته، و آتنا و جمیع المومنین و المومنات فی مشارق الارض و مغاربها فرجا من عندک عاجلا بشهاده ان لا اله الا الله، و ان محمدا عبدک و رسولک صلی الله علیه و آله و سلم و علی ذریته الطیبین الطاهرین و سلم تسلیما [۵۵۶] ».
روایت شده است که مردی در شام مدتی بلند در بند بود و بر او سخت میگرفتند. شبی در خواب حضرت زهرا (علیهاالسلام) را دید که
[ صفحه ۴۱۷]حضرت او را به خواندن این دعا سفارش مینمودند. چون او بخواند از بند رست و به سرایش بازگشت. اما دعا:
بار خداوندا! سوگند به عرش و کسی که آن را را بر افراشت. سوگند به وحی و هر که آنرا نازل کرد. و به حق پیامبر و هر که او را به نبوت رسانید، و به حق خانه کعبه و هر که آنرا بر افراشت. ای شنوندهی هر آوا، ای جمعکنندهی هر گمشده، ای خالق جانها بعد از مرگ، بر محمد و خاندانش درود فرست، و به ما و تمامی زنان و مردان مومن در شرق و غرب زمین، هر چه سریعتر از جانب خود گشایش عنایت فرما. به شهادت آنکه خدائی جز تو نیست، و محمد- که درود و سلام خدا بر او و آل پاکبازش باد- بنده و فرستادهی تو ست.
برگرفته از کتاب ترجمه مستند فاطمه زهرا (س) نوشته آقای عزیز الله عطاردی قوچانی

روبات عترت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *