ستمگران فاطمه لعن خدا و پیامبر

پروردگار عالم در سورهی احزاب آیهی ۵۷ میفرمایند:
ان الذین یوذون اللَّه و رسوله لعنهم اللَّه فی الدنیا و الاخره.
به یقین کسانی که خدا و پیامبر او را اذیت میکنند، در دنیا و آخرت ملعون بوده و از رحمت الهی دور میباشند.
قطع نظر از روایات خاصه که از طریق شیعه نقل شده، اگر همان شش حدیث مذکور را که در این فصل از کتب معتبرهی عامه نقل نمودیم که «اذیت فاطمه علیهاالسلام را اذیت خدا و پیامبرش میدانند» و با این آیه شریفه کنار هم گذاشته و نتیجه بگیریم، آنگاه به این ثمره خواهیم رسید که هر کس فاطمه علیهاالسلام را اذیت کرده و در حق او ستمگری نموده و به خانه او تجاوز کرده و… در دنیا و آخرت ملعون بوده و از رحمت الهی محروم و به عذاب دردناک در قعر آتش جهنم گرفتار خواهد آمد. علاوه بر این، استدلال و استنتاج، از تفسیر علی بن ابراهیم نقل شده که این آیه در مورد کسانی نازل شده، که حق علی علیهالسلام را غصب کنند و فاطمه علیهاالسلام را از حقش محروم نموده و وی را به خشم آورند… [۴۲۲] («ان الذین یوذون الله و رسوله لعنهم الله فی الدنیا و الاخره و اعدلهم عذابا مهینا» نزلت فیمن غصب امیرالمومنین حقه و اخذ حق فاطمه و آذاها…)
پس، با این بیان روشن (ایذا فاطمه علیهاالسلام ایذا خدا و پیامبر، موذیان خدا
[ صفحه ۲۵۰]و پیامبر ملعون، پس موذیان و مبغضان فاطمه ملعون). ملاحظه میشود که خداوند دشمنان و ستمگران فاطمه علیهاالسلام را در قرآن مجید ملعون خوانده است. و اما از نظر پیامبر خدا صلی الله علیه و آله نیز، از طریق اهلسنت، از ابنعباس در یک حدیث مفصل در مورد حضرت فاطمه علیهاالسلام چنین آمده است:
اللهم العن من ظلمها و عاقب من غصبها، و ذلل من اذلها، و خلد فی نارک من ضرب جنبها حتی القت ولدها، فتقول الملائکه عند ذلک. (آمین). [۴۲۳] .
خداوندا! هر کس فاطمه را مورد ستم قرار دهد از رحمت خود دور بدار (لعنتش کن)و غاصبین حقش را عذاب کن و کسی که او را خوار گرداند، خوارش فرما و آنان که به پهلوی او میزنند و باعث سقط فرزندش میشود برای همیشه در آتش دار، (این دعاها با آمین ملائکه به اجابت میرسد.)
چنانچه ملاحظه میکنید در این حدیث پیامبر خدا ستمگران و غاصبین حق فاطمه علیهاالسلام را ملعون خوانده و آنان را برای همیشه اهل آتش میداند.
آنچه در آسمان دیدم
علی ابنعباس: قال: قال رسولاللَّه صلی اللَّه علیه و آله: لما عرج بی الی السما رایت علی باب الجنه: لا اله الا اللَّه، محمد رسولاللَّه، علی حبیباللَّه، الحسن و الحسین صفوه اللَّه، فاطمه امه اللَّه، علی مبغضیهم لعنه اللَّه. [۴۲۴] .
ابنعباس از رسولخدا صلی اللَّه علیه و آله نقل میکند که فرمودند: من در عالم معراج دیدم که بر در بهشت نوشته شده بود: «معبودی نیست جز خدا، محمد رسولخدا، علی حبیب الهی، حسن و حسین برگزیده حق، فاطمه
[ صفحه ۲۵۱]کنیز پروردگار و بر دشمنان آنان لعنت باد.»
این حدیث نیز میرساند که مبغضین فاطمه مستحق لعنت خدا در دنیا و آخرتند.
برگزیده کتاب تحلیل سیره فاطمه زهرا (س) نوشته آقای علی اکبر بابا زاده

روبات عترت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *