فاطمه علیها السلام برترین مخلوقات

در کتاب ادریس پیامبر علیه السلام آمده است :
روزی حضرت ادریس اصحاب خود را جمع کرد و به آنها گفت : فرزندان آدم روزی در محضر او اختلاف کردند که بهترین خلایق چه کسانی هستند؟ بعضی گفتند: پدر ما آدم ، بهترین مخلوقات است ، چرا که خداوند او را با دست قدرتش آفرید و روحش را در او دمید و به فرشتگان امر کرد که به عنوان احترام او را سجده کنند؟ او را معلم فرشتگان و خلیفه خود در زمین قرار داد و از همه خلایق خواست از او اطاعت کنند.
بعضی گفتند: نه بهترین مخلوقات ، جبرئیل امین است و هر کدام مطلب خاصی گفتند، و در این باره سخن به درازا کشید تا اینکه حضرت آدم علیه السلام به آنها رو کرد و فرمود: فرزندانم ! آنچه شما گفتید هیچ کدام درست نیست ، وقتی که خداوند مرا آفرید و روحش را در کالبد من دمید، برخاستم و نشستم و به عرش پروردگار نگاه کردم ، پنج نور که در نهایت عزت و زیبایی و شکوه و جلال بودند دیدم به گونه ای که مرا غرق انوار و درخشش خود کرده بودند.
عرض کردم : پروردگار ! اینها چه کسانی هستند؟ فرمود: اینها بهترین مخلوقات من و بابهای رحمت من و واسطه های بین من و خلق من هستند، اگر اینها نبودند زمین و آسمان و بهشت و دوزخ و خورشید و ماه را نمی آفریدم .
گفتم : خدایا نام اینها چیست ؟ فرمود: به عرش بنگر !
وقتی که نگاه کردم این نامهای پاک را دیدم : فار قلیطا(محمد (صلی الله علیه وآله )، ایلیا (علی علیه السلام ) ، طیطه (فاطمه علیها السلام )، شبر (حسن علیه السلام ) و شبیر(حسین علیه السلام ) ای خلایق من ! مرا تهلیل و تسبیح کنید، خدای یکتا جز من نیست و محمد (صلی الله علیه وآله ) رسول من است . (۳۴۸)
برگرفته از کتاب الگوهای رفتاری حضرت فاطمه زهرا (علیها السلام )نوشته خانم حلیمه صفری

روبات عترت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *