فضایل فاطمه علیها السلام

از ابوذر روایت شده است که : سلمان نزد پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله ) آمد و عرض کرد: ای مولای من ! از تو می خواهم از فضائل فاطمه علیها السلام در قیامت به من خبر بدهی .
پیامبر (صلی الله علیه وآله ) با چهره ای خندان به او نگریست و فرمود: سوگند به خدایی که جانم در دست قدرت اوست ، فاطمه علیها السلام همان بانویی است که در عرصه محشر، سوار بر شتر عبور می کند که سر شتر نمودی از خشیت خدا است ، چشمانش از نور خدا می باشد، تا اینکه فرمود: جبرئیل در سمت راست آن شتر، و میکائیل در سمت چپ آن و علی علیه السلام در پیشاپیش آن ، و حسن و حسین علیه السلام در پشت سر آن حرکت می کنند. خداوند حافظ و نگهبان اوست ، تا از صحنه محشر عبور کند، در این هنگام ناگهان از جانب خدا ندا می رسد:
ای خلایق ! چشمهای خود را فرو خوابانید، و سرهای خود را پایین آورید، این فاطمه دختر پیامبر شما، همسر علی علیه السلام امام شما، مادر حسن و حسین علیه السلام است ، پس از پل صراط عبور می کند در حالی که دو چادر شفاف و سفید بر سر دارد.
وقتی که فاطمه علیها السلام وارد بهشت می شود و به نعمتهای و مواهبی که خداوند برای او آماده ساخته می نگرد می گوید:
بسم الله الرحمن الرحیم . الحمد لله الذی اذهب عنا الحزن ان ربنا لغفور شکور احلنا دار المقامه من فضله لا یمسنا فیها لغوب ؛ به نام خداوند مهربان ، حمد و سپاس خداوند را که : حزن و اندوه را از ما دور ساخت ، البته خدای ما بخشنده و شکرپذیر است ، آن خدایی که ما را در مقام عالی از عطای خود قرار داد که در آن هیچ گونه رنج و ناگواری به ما نمی رسد. (۳۳۰)
برگرفته از کتاب الگوهای رفتاری حضرت فاطمه زهرا (علیها السلام )نوشته خانم حلیمه صفری

روبات عترت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *