مهدی (عج ) منتقم فاطمه علیها السلام

از امام باقر علیه السلام سو ال شد: قائم شما قیام خواهد کرد؟
حضرت فرمود: شما حضرت را درک نخواهید کرد، پرسیدند: آیا مردم زمان او حضرت را درک خواهند کرد؟
فرمود: اهل زمانش نیز او را درک نخواهند کرد، قائم ما به راستی و حقیقت قیام خواهد کرد، پس از آنکه شیعیان ناامید شده باشند. سه روز مردم را دعوت می کند و کسی جواب او را نمی دهد، روز چهارم دست بر پرده کعبه آویخته و می گوید: پروردگارا ! مرا یاری کن ! و مرتب دعا می کند.
خداوند متعال به فرشتگانی که رسول خدا (صلی الله علیه وآله ) را در جنگ بدر یاری کرده بودند و هنوز زین اسبهایشان را پایین نیاورده و اسلحه شان را بر زمین نگذارده اند دستور می دهد به یاری او بروند. آنان با حضرت بیعت کرده بعد سیصد و سیزده نفر با او بیعت می کنند و حضرت به مدینه می رود…
و بعد آن دو نفر را به حالت تر و تازه از قبر بیرون می آورد با آنان صحبت کرده آنها جواب می دهند، پس آنان را با همان هیزمی که برای سوزاندن خانه علی و فاطمه و حسن و حسین علیه السلام جمع کرده بودند می سوزاند. آن هیزمها هنوز نزد ما وجود دارد و به ارث به یکدیگر می رسد.(۴۸۲)
مدت عمر حضرت فاطمه علیها السلام بعد از پیامبر (صلی الله علیه وآله )
در مورد تاریخ شهادت آن حضرت اختلاف است ، برخی مدت عمر آن حضرت بعد از پیامبر را ۷۵ روز و برخی ۹۵ روز و برخی سه ماه و… گفته اند.
از حضرت صادق علیه السلام روایت شده است که فرمود: همانا فاطمه علیها السلام پس از رحلت رسول خدا (صلی الله علیه وآله ) هفتاد و پنج روز زنده بود و در این مدت از در گذشت و فقدان پدر بزرگوارش بسیار اندوهگین بود. جبرائیل نزد آن حضرت می آمد و او را تسلیت و دلداری می داد و از پدرش و جایگاه وی برایش می گفت ، و از حال آن حضرت و رویدادهای آینده که بر فرزندان آن حضرت وارد می شود، به او خبر می داد و حضرت علی علیه السلام آنها را می نوشت .
پس آن حضرت در سال پنجم بعثت حضرت رسول متولد شد و در هنگام شهادت هیجده سال و هفتاد و پنج روز داشت . (۴۸۳)
برگرفته از کتاب الگوهای رفتاری حضرت فاطمه زهرا (علیها السلام )نوشته خانم حلیمه صفری

روبات عترت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *