نهج الحیاه – حدیثی از حضرت فاطمه زهرا (س) – وصیتنامه‏ى نوشته شده

پس از وفات فاطمه علیهاالسلام، حضرت امیرالمؤمنین وصیتنامه نوشته شده‏ى همسرش را درآورد و گشود و مطالعه فرمود. عبارات و مطالب ارزشمند آن چنین بود:
بسم الله الرحمن الرحیم. هذا ما اوصت به فاطمه بنت رسول الله، اوصت و هى تشهد ان لا اله الا الله و ان محمدا عبده و رسوله و ان الجنه حق و النار حق و ان الساعه آتیه لا ریب فیها و ان الله یبعث من فى القبور
یا على انا فاطمه بنت محمد صلى الله علیه و آله زوجنى الله منک لاکون لک فى الدنیا و الاخره، انت اولى بى‏من غیرى، حنطنى و غسلنى و کفنى باللیل و صل على و ادفنى باللیل و لا تعلم احدا و استودعک الله و اقرء على ولدى السلام الى یوم القیامه
(بنام خداوند بخشاینده و مهربان، این وصیتنامه فاطمه، دختر رسول خداست، در حالى وصیت مى‏کند که شهادت مى‏دهد، خدایى جز خداى یگانه نیست و محمد صلى الله علیه و آله بنده و پیامبر اوست و بهشت حق است و )آتش( جهنم حق است و روز قیامت فرا خواهد رسید و شکى در آن نیست و خداوند مردگان را زنده و وارد محشر مى‏کند.
اى على علیه‏السلام، من فاطمه دختر محمد هستم، خدا مرا به ازدواج تو درآورد، تا در دنیا و آخرت براى تو باشم. تو از دیگران بر من سزاوارترى، حنوط و غسل و کفن کردن مرا در شب به انجام رسان و شب بر من نماز بگزار و شب مرا دفن کن و هیچکس را اطلاع نده. تو را بخدا مى‏سپارم و بر فرزندانم تا روز قیامت سلام و درود مى‏فرستم. وصیت مى‏کند که شهادت مى‏دهد، خدایى جز خداى یگانه نیست و محمد صلى الله علیه و آله بنده و پیامبر اوست و بهشت حق است و (آتش) جهنم حق است و روز قیامت فرا خواهد رسید و شکى در آن نیست و خداوند مردگان را زنده و وارد محشر مى‏کند. اى على علیه‏السلام، من فاطمه دختر محمد هستم، خدا مرا به ازدواج تو درآورد، تا در دنیا و آخرت براى تو باشم. تو از دیگران بر من سزاوارترى، حنوط و غسل و کفن کردن مرا در شب به انجام رسان و شب بر من نماز بگزار و شب مرا دفن کن و هیچکس را اطلاع نده. تو را بخدا مى‏سپارم و بر فرزندانم تا روز قیامت سلام و درود مى‏فرستم.

منبع: فرهنگ سخنان فاطمه زهرا (س) – نوشته محمد دشتی

روبات عترت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *