وصیت نامه حضرت فاطمه

پس از وفات فاطمه علیها السلام ، حضرت علی علیه السلام به بالین او آمد. روپوش را از صورت حضرت برداشت و نوشته ای را بالای سر او دید که در آن چنین نوشته شده بود:
بسم الله الرحمن الرحیم
هذا ما اءوت به فاطمه بنت رسول الله ، اءوصف و هی تشهد اءن لا اله الا الله و ان محمدا عبده و رسوله و ان الجنه حق و النار حق و ان الساعه آتیه لا ریب فیها و ان الله یبعث من فی القبور.
یا علی انا فاطمه بنت محمد زوجنی الله منک لاکون الک فی الدنیا و الاخره ، انت اولی بی من غیری حنطنی و غسلنی و کفنی بالیل و صل علی وادفنی بالیل و لاتعلم احدا و اءستودعک الله و اقرء علی ولدی السلام الی یوم القیامه .
به نام خداوند بخشنده مهربان .
این آن چیزی است که فاطمه دختر حضرت محمد به آن وصیت کرده است . وصیت کرده در حالی که شهادت می دهد که جز الله خدایی نیست و این که محمد بنده و رسول او است . و این که بهشت حق و دوزخ حق است ، قیامت خواهد آمد و شک و تردیدی در آن نیست و خداوند کسانی را که در قبرها هستند برانگیخته خواهد کرد.
ای علی ! من فاطمه دختر حضرت محمد (صلی الله علیه وآله ) می باشم ، خداوندمرا به همسری تو در آورد تا در دنیا و آخرت برای تو باشم ، تو از دیگران نسبت به من شایسته تری ، مرا در شب حنوط کن و کفن بنما و غسل بده و بر من نماز بگذار و شبانه دفنم کن و هیچکس را آگاه نکن . تو را به خدا می سپارم و به فرزندانم تا روز قیامت سلام و درود می فرستم . (۴۷۵)
برگرفته از کتاب الگوهای رفتاری حضرت فاطمه زهرا (علیها السلام )نوشته خانم حلیمه صفری

روبات عترت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *